امروز : جمعه 21 مرداد 1401 ساعت : 11:00:24

کد مطلب : 2331 -تاریخ انتشار : دوشنبه 21 دی 1394 -ساعت : 12:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دست رد پاکستان بر سینه سعودی ها

پایگاه خبری امارات 71 امروز (دوشنبه) با اشاره به سفر جانشین ولیعهد و وزیر خارجه عربستان برای درخواست از پاکستان برای اعزام نیرو، به نقل از نواز شریف نخست وزیر این کشور نوشت: نیرو به عربستان نمی فرستیم.

به گزارش بهشهرما؛ نواز شریف در دیدار با محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان که به اسلام آباد سفر کرده گفت: ما در همه زمینه ها برای مقابله با تروریسم همکاری می کنیم اما تصمیمی برای اعزام نیرو نگرفته ایم.

عادل بن جبیر وزیر خارجه عربستان نیز پیش از محمد بن سلمان به پاکستان سفر کرد تا بلکه پاکستان را برای مشارکت در ائتلاف تجاوز علیه یمن و اعزام نیرو متقاعد کند.

این پایگاه خبری به نقل از یک منبع دولت پاکستان که نامش را ذکر نکرد به نقل از سخنان نواز شریف نوشت: این کشور نسبت به همکاری با عربستان در مقابله با تروریسم در همه زمینه ها متعهد است اما برای اعزام نیرو به عربستان تصمیمی نگرفته ایم.

دیدار محمد بن سلمان سه روز پس از سفر عادل جبیر وزیر خارجه خارجه عربستان به پاکستان صورت می گیرد . محمد بن سلمان روز شنبه گذشته نیز به امارات سفر و با محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی در باره تحولات منطقه گفت وگو کرد.

پاکستان در عملیات عاصفه الحزم که توسط ائتلاف 9 کشور عربی به رهبری عربستان علیه مردم یمن صورت گرفت شرکت نکرد اما بر دفاع از عربستان مقابل هرگونه تهدیدی تاکید کرده است.

نواز شریف درحالی از حمایت از عربستان سخن می که اقشار مختلف مردم پاکستان در هفته اخیر، چهار بار علیه سیاست های ضدانسانی و ضداسلامی عربستان دست به تظاهرات گسترده زدند.


منبع : مشرق


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : دست رد پاکستان بر سینه سعودی ها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها