امروز : جمعه 21 مرداد 1401 ساعت : 11:08:23

کد مطلب : 2282 -تاریخ انتشار : یکشنبه 13 دی 1394 -ساعت : 15:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن

واکنش هاشمی به اعدام شیخ نمر

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با صدور پيامی شهادت مظلومانه آیت الله نمر، را به همه آزاد انديشان جوامع بشري، تسليت گفت.

به گزارش بهشهرما؛ در اين پيام، آيت الله هاشمي رفسنجاني ، وجود اين عالم بزرگوار را به ستاره اي در آسمان مکتب اسلام و مذهب تشيّع مانند کرد، که ظلمات جهل بت پرستانه و غرور مستانه قدرت را در مي نوردد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، عمر ۵۸ ساله آيت الله نمر و شهادت ايشان به دست حاکمان آل سعود را، در ادامه جهاد نور و ظلمت، از زمان ابراهيم و نمرود، محمد (ص) و ابوجهل، علي (ع) و ابوجهل ها خواند.

وي افزود: سرزمين عربستان، مظلوميت شيعه را در سکوت فرياد مي زند، و حقيقت مطلق را با خون مظلومان بر بوم تاريخ مي نگارد.


متن کامل پيام به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبديلًا
آسمان مکتب اسلام و مذهب تشيّع، از نخستين روزهاي آغاز بعثت تاکنون، شاهد درخشش ستارگان تابناکي بوده و هست که نور خويش را از وجود گل سرسبد آفرينش و خورشيد جاودان ختمي مرتبت مي‌گيرند تا در ظلمات جهل بت‌پرستانه، غرور مستانه قدرت و در شب‌هاي تاريک فريب، تزوير، تهديد، تطميع، تهييج و تشويق ديگران براي مرگ هم‌کيشان، چراغ راه انسان‌ها در ابعاد فردي و اجتماعي باشند.

شگفتا که جدال نور و ظلمت در اين هزار و چهارصد و سي و هفت سال برقرار بود و حکايت خونين ستارگان، همان است که مي‌گويند: هر شب ستاره‌اي به زمين مي‌کشند و باز اين آسمان غمزده غرق ستاره است.

آيت‌الله نمر باقر النمر يکي از آن ستارگان تاريخ تشيّع بود که براساس اتفاق تاريخي و جغرافيايي، در سرزمين وحي به دنيا آمد و پس از پنجاه و هشت بهار، آسماني شد که يادگار جدال نور و ظلمت از زمان ابراهيم و نمرود، محمد(ص) و ابوجهل و علي(ع) و ابوجهل‌هاست.

سرزميني که مظلوميت شيعه را در سکوت، فرياد مي‌زند و با خون مظلومان، بر بوم تاريخ مي‌نگارد تا روزي حقيقت مطلق از پس ابرهاي غيبت بدرخشد و دل‌ها را به سرچشمه معرفت برساند و سيراب نمايد.

و اينک، در اوج قحطي استدلال و منطق و استيلاي تندروي‌هاي قومي و مذهبي که گروهي و متأسفانه دولت‌هايي، با گفتار و رفتار خويش، عامل وهن اسلام و موجب بدنامي مسلمانان شده‌اند، خون به ناحق ريخته شده‌ي اين شهيد بزرگوار، درخت پژمرده اسلام در برادرکشي‌ها را با هوشياري سياسي، به طراوت تاريخي خويش برگردانده و «امت واحده» را از دست فرعون‌هاي زمان و بقاياي امويان و ديگر دشمنان انسانيت، اسلام و تشيّع نجات خواهد دهد.

شهيد آيت‌الله نمر که با زندگي طلبگي و عالمانه و سخنان منطقي و عاقلانه، الگوي همه‌ي مسلمانان و به خصوص شيعيان و بزرگان اسلام در سياست و ديانت بود و خواهد بود، با مبارزه، تبعيد، شکنجه، جانبازي، اسارت و سرانجام شهادت، نمونه‌ي کوچکي از زندگي همه ائمه شيعه(ع) است که در مقابل قلدر مأب‌هاي تاريخ بشريت سر فرود نياورد‌ه‌اند.

اينجانب با نهايت حزن و اندوه، شهادت اين عالم بزرگوار را که از محل شهادت خويش بر بال فرشتگان به بزم اولياء و انبياء رفته است، به جهان اسلام، شيعيان اقصي نقاط گيتي، آزادگان و آزادانديشان جوامع بشري و به ويژه مردم مظلوم عربستان و خاندان و خانواده بزرگ النمر تسليت مي‌گويم و مطمئنم نام ايشان در تاريخ اسلام جاودان خواهد بود.

اکبر هاشمي رفسنجاني
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام


منبع : جهان


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : واکنش هاشمی به اعدام شیخ نمر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها