امروز : شنبه 12 آذر 1401 ساعت : 06:52:35

کد مطلب : 9409 -تاریخ انتشار : دوشنبه 14 شهریور 1401 -ساعت : 11:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن

قیمت احتمالی محصول جدید ایران‌خودرو

TF۲۱ یکی جدیدترین خودروی ملی است که ایران‌خودرو در سال آینده آن را به بازار عرضه می‌کند. این خودرو چه قیمتی دارد؟

به گزارش بهشهرما؛ یکی از جدیدترین خودروهای ملی، خودروی TF۲۱ است که خبر طراحی و تولید آن توسط ایران خودرو اعلام شد.

طبق گفته‌های مدیرعامل ایران‌خودرو، این محصول قیمتی حدود ۱۸۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان دارد و سال آینده وارد بازار می‌شود.

ایران‌خودرو اعلام کرد که برنامه تولید TF۲۱ ایران خودرو حدود ۱۸ ماه طول می‌کشد و بدین ترتیب در اواسط سال ۱۴۰۲ شاهد نمونه اولیه آن خواهیم بود و اواخر همین سال یا ابتدای ۱۴۰۳ به دست مشتریان می‌رسد.

مشخصات فنی TF۲۱
بر اساس اطلاعاتی که گروه خودروسازی ایران خودرو منتشر کرد، سری اول TF۲۱ با پیشرانه TU۵P (پلاس) تولید و عرضه می‌شود. این موتور که در حال حاضر زیر کاپوت تارا قرار دارد، مدل ایرانی‌شده EC۵ پژو است که در پژو ۳۰۱ استفاده شده و همین طور نسخه بهینه‌سازی‌شده و ارتقایافته TU۵ است که قبلا در پژو ۲۰۶، پژو ۲۰۷ و پژو پارس ایران خودرو به کار رفته بود.

پیشرانه TU۵ پلاس می‌تواند حداکثر قدرت ۱۱۵ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۱۵۰ نیوتن متر را تولید کند. البته این پیشرانه ۱.۶ لیتری در تارا ایران خودرو ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۴ نیوتن متر گشتاور دارد. حداکثر سرعت خودرو موتور TU۵P به ۱۹۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و در ۱۲.۵ تا ۱۳ ثانیه، ۰ تا ۱۰۰ را پر می‌کند.

با توجه به اینکه خودرو TF۲۱ در سگمنت B قرار دارد، مصرف سوخت آن در هر صد کیلومتر، حدود ۷ لیتر خواهد بود.
به دلیل اینکه ایران خودرو در نظر دارد پیشرانه TU۵ را حذف کند و به جای آن پیشرانه‌های جدیدتر و کم‌مصرف‌تر را جایگزین کند، سری دوم TF۲۱ با موتور ملی IK۳ تولید می‌شود.
موتور IK۳ سه سیلندر در دو نوع KP۵ با سیستم تنفس طبیعی، حجم ۱.۵ لیتر، قدرت ۱۲۰ اسب بخار و گشتاور ۱۴۵ میلیمتر و نوع KP۲ با توربوشارژ، حجم ۱.۲ لیتر، قدرت ۱۷۰ اسب بخار و گشتاور ۲۸۶ نیوتن متر طراحی و تولید می‌شود.


منبع : مشرق


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : قیمت احتمالی محصول جدید ایران‌خودرو

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها