امروز : جمعه 21 مرداد 1401 ساعت : 10:10:40

کد مطلب : 9405 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 خرداد 1401 -ساعت : 13:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن

توقف عرضه برخی کالاهای اساسی در سامانه بازرگام

عرضه برخی کالاهای اساسی شامل روغن نباتی و گوشت قرمز تنظیم بازاری چند هفته‌ای است به دلایل نامشخص در سامانه عرضه کالاهای تنظیم بازاری عرضه نمی‌شود.

به گزارش بهشهرما؛ سامانه بازرگام که به عنوان عاملیت توزیع کالاهای اساسی بخش کشاورزی در ماه‌های اخیر فعالیت کرده و کالاهای اساسی مختلف را با قیمت‌های مصوب عرضه و به صورت رایگان درب منزل در استان‌های مختلف کشور توزیع می‌کرده، در روزهای اخیر با مشکل عدم عرضه برخی از کالاهای اساسی مهم مواجه است.

پیش‌تر محصولاتی مانند روغن، برنج هندی با قیمت هر کیلوگرم 18.5 هزار تومان، برنج پاکستانی 20500 تومان و برنج تایلندی به قیمت 12500 تومان و انواع قطعات مختلف گوشت گوسفندی و گوساله با قیمت‌های پایین‌تر از بازار در این سایت در همه استان‌ها عرضه می‌شد و استقبال خوبی نیز از آن صورت می‌گرفت اما چند هفته‌ای است که محصولات یاد شده در خیلی از استان‌ها عرضه نمی‌شوند.

برنج شیرودی تنظیم بازاری نیز یکی از برنج‌های ایرانی است که در این سامانه هر 5 کیلوگرم آن 235 هزار تومان به فروش می‌رسید که اکنون قیمت این محصول کمی افزایش یافته است و 260 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

با توجه به نقش تنظیم بازاری این سامانه در کشور، عدم توزیع هر محصولی نیز می‌تواند در افزایش قیمت‌ها در بازار مؤثر باشد.

بنابر این گزارش، در این سامانه هر بسته ماکرونی 700 گرمی به قیمت 24 هزار تومان، تخم مرغ 30 عددی 69 هزار تومان، مرغ منجمد 2 کیلوگرمی با قیمت 97 هزار تومان و لبنیات به قیمت مصوب عرضه می‌شود.


منبع : خبرگزاری تسنیم


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : توقف عرضه برخی کالاهای اساسی در سامانه بازرگام

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها