امروز : جمعه 21 مرداد 1401 ساعت : 09:34:30

کد مطلب : 9399 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 خرداد 1401 -ساعت : 10:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن

احتمال افزایش ۲۵ درصدی ناترازی تولید و مصرف برق کشور

سخنگوی صنعت برق ایران گفت: ناترازی تولید و مصرف برق کشور، امسال می‌تواند به حدود ۱۹ هزار مگاوات برسد.

به گزارش بهشهرما؛ آقای مصطفی رجبی مشهدی افزود: سال قبل ناترازی تولید و مصرف برق کشور به حدود ۱۵ هزار مگاوات رسید که امسال تابستان این عدد می‌تواند به حدود ۱۹ هزار مگاوات برسد.

سخنگوی صنعت برق ایران گفت: برای کاهش این ناترازی، افزایش تولید ۶ هزار مگاواتی در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفت که قسمتی از آن وارد شبکه شده است و مابقی نیز به تدریج تا تابستان وارد شبکه سراسری خواهد شد.

وی بیان داشت: با همکاری و هماهنگی وزارت صمت قرار شد در زمان اوج مصرف، با کاهش مصرف و جابجایی بار صنایع بین ۲۰ تا ۳۰ درصد یعنی حدود ۴ هزار مگاوات، از این ناترازی کاسته و به زمان غیر اوج مصرف منتقل شود.

سخنگوی صنعت برق ایران درباره آخرین وضع تعهد صنایع برای ساخت ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه برق نیز گفت: بیش از نیمی از این تعهد، هم اکنون اجرائی شده است و نیروگاه سمنان هم که متعارف ساخت این گونه نیروگاه‌ها بین ۱۸ تا ۲۴ ماه است در مدت کمتر از ۹ ماه تکمیل خواهد شد و در تیر امسال ۱۸۳ مگاوات وارد شبکه سراسری برق کشور خواهد کرد.

آقای رجبی مشهدی اظهار داشت: صنایع کشور تعهد داده اند تا ۳ سال آینده، کل این ۱۰ هزار مگاوات برق وارد شبکه شود تا در زمان اوج مصرف، به راحتی بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.


منبع : خبرگزاری صدا و سیما


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : احتمال افزایش ۲۵ درصدی ناترازی تولید و مصرف برق کشور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها