امروز : جمعه 21 مرداد 1401 ساعت : 11:21:50

کد مطلب : 9396 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 خرداد 1401 -ساعت : 10:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن

محموله جدید موشک‌های آمریکایی در راه اوکراین

به رغم هشدارهای روسیه به غرب درباره کمک‌های تسلیحاتی به اوکراین، خبرها از برنامه آمریکا برای ارسال موشک‌های با برد بیش از 60 کیلومتر حکایت دارد.

به گزارش بهشهرما؛ رسانه آمریکایی به نقل از منابع مطلع خبر داد که دولت جو بایدن در نظر دارد به اوکراین موشک‌های هدایت‌شونده با بُرد بیش از ۶۰ کیلومتر بدهد.

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد، دولت بایدن قصد دارد به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای تقویت ارتش اوکراین، موشک‌های هدایت‌شونده دقیقی را در اختیارش قرار دهد که می‌توانند اهداف را از فاصله بیش از ۶۰ کیلومتر هدف قرار دهند.

منابع مطلع آمریکایی روز سه شنبه (دیروز) به این روزنامه خبر دادند، سامانه‌های پرتابی چندگانه موشکی که در حال بررسی هستند می‌توانند دو برابر بیشتر از بُرد هوویتزر M777 شلیک کنند؛ سامانه‌ای که واشنگتن قبلا به اوکراین تحویل داده است.

این روزنامه بدون اشاره به تعداد دقیق موشک‌های هدایت‌شونده دارای برد بیش از ۶۰ کیلومتر که آمریکا می‌خواهد به اوکراین بدهد، خبر داد که در صورت تایید ارسال این موشک‌ها، اولین محموله ظرف چند هفته به اوکراین تحویل داده می‌شود.

یک مقام آمریکایی به وال استریت ژورنال گفت که آموزش دادن اوکراینی‌ها برای استفاده از این موشک‌ها حداقل ۱۰ روز زمان خواهد برد.

به گفته مقام‌های آمریکایی، این سامانه‌های موشکی ساخت شرکت لاکهید مارتین به نیروهای اوکراینی اجازه می‌دهند تا مواضع روسیه را در سرتاسر منطقه شرقی دونباس روسیه هدف قرار دهند.

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه در اظهاراتی اعلام کرده بود که واشنگتن سامانه‌های موشکی به اوکراین نخواهد داد که این کشور را قادر به حمله به خاک روسیه بکند.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، دولت بایدن تا همین حالا ۱۴۰۰ سامانه ضد هوایی استینگر، ۵۵۰۰ (موشک دوش پرتاب) جاولین و صدها پهپاد» در اختیار اوکراینی‌ها قرار داده است.

روسیه از روز ۵ اسفند (۲۴ فوریه) دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز بعد از آن رخ داد که مسکو رسماً استقلال جمهوری‌های «دونتسک» و «لوهانسک» در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه هدف از عملیات نظامی کشورش را «غیرنظامی کردن اوکراین» و «نازی‌زدایی» از این کشور اعلام کرد.


منبع : خبرگزاری فارس


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : محموله جدید موشک‌های آمریکایی در راه اوکراین

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها