امروز : جمعه 21 مرداد 1401 ساعت : 11:25:30

کد مطلب : 9372 -تاریخ انتشار : سه شنبه 10 خرداد 1401 -ساعت : 12:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دستگیری باند کلاهبرداری فروش گوشی آیفون

دستگیری باند کلاهبرداری فروش گوشی آیفون

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر از دستگیری یک باند کلاهبرداری با ترفند فروش گوشی‌های آیفون با قیمت ارزان خبر داد.

به گزارش بهشهرما؛ سرهنگ حسن عنایتی گنجی گفت: در پی مراجعه شخصی به پلیس فتا شهرستان مبنی بر کلاهبرداری توسط فرد یا افرادى ناشناس، رسیدگى به این پرونده در دستور کار پلیس فتا شهرستان قرار گرفت.

او می‌گوید: پس از بررسی موضوع مشخص شد مالباخته با مشاهده تبلیغات فروش آیفون در بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام با قیمت ارزان تر، پس از برقراری ارتباط و واریز وجه به حساب فروشنده، وی پاسخگوی تماس‌های آن‌ها نبوده و با این روش در واقع از مالباختگان کلاهبرداری می‌کرد.

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر افرادی تحت عنوان فروشنده با ایجاد یک پیچ اینستاگرامی اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

او می‌گوید: متخصصین سایبری پلیس فتا پس از شناسایی یک باند کلاهبرداری ۷ نفره در فضای مجازی اطلاعات هویتی متهمان را به دست آورده و پس از هماهنگی قضائی متهمان را دستگیر کردند.

به گفته سرهنگ عنایتی این شیادان پس از انتقال به پلیس فتا با مشاهده مستندات موجود در پرونده، بزه انتسابی را پذیرفتند و اقرار به کلاهبرداری در کل کشور به مبلغ ۱۱ میلیارد و پانصد میلیون ریال کردند.

او می‌گوید: برای متهمان قرار مناسب از سوی مرجع قضائی صادر شد به شهروندان توصیه کرد به هیچ عنوان فریب تبلیغات اغوا کننده و دروغین خرید‌های آنلاین با قیمت‌های ارزان‌تر را نخورند و برای انجام یک خرید اینترنتی موفق حتماً از سایت‌های دارای نماد اعتماد الکترونیک استفاده کنند.


منبع : خبر فارسی


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : دستگیری باند کلاهبرداری فروش گوشی آیفون

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها