امروز : جمعه 21 مرداد 1401 ساعت : 10:22:45

کد مطلب : 9367 -تاریخ انتشار : سه شنبه 10 خرداد 1401 -ساعت : 12:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 بسیج نیروها برای بازگشت گلوگاه به قطار توسعه

در جلسه شورای اداری گلوگاه مطرح شد

بسیج نیروها برای بازگشت گلوگاه به قطار توسعه

در جلسه شورای اداری شهرستان گلوگاه که با حضور استاندار مازندران، نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس، معاونت امور اقتصادی استانداری، مدیران ادارات کل استان و تنی چند از مسئولان شهرستانی برگزار گردید بر لزوم بسیج نیروها برای بازگشت گلوگاه به قطار توسعه و آبادانی تاکید شد.

به گزارش بهشهرما؛ استاندار مازندران در نشست شورای اداری شهرستان گلوگاه، خدمت به مردم و تلاش برای گره گشایی از مشکلات را وظیفه مسئولان خواند و با بیان اینکه کشور در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد گفت: در کارآمدی نظام اداری استان همه مدیران استان نقش دارند و بنابراین مدیران ما بر اساس تکالیفی که بر دوششان گذاشته شد از مدیران میانی استفاده کنند و مدیرانی که ۵ الی ۶ سال در جایگاهی بودند باید عوض شوند تا موجب بی انگیزگی نشود.

سیدمحمود حسینی پور با تاکید بر اینکه شهرستان گلوگاه در حوزه کشاورزی باید حمایت و پشتیبانی فنی شود و تجهیزات کشاورزی باید توسعه پیدا کند خاطرنشان کرد: در حوزه گردشگری ۴۳ محور تاریخی در گلوگاه داریم که می تواند تحول ساز باشد و این شهرستان را به مقصد گردشگری تبدیل نماید و نباید منتطر بودجه های سازمان مدیریت بود، باید با تسهیل سازی امور به سمت سرمایه گذاری بخش خصوصی برویم.

حسینی پور خواستار از بین رفتن وابستگی به بودجه دولتی مانند نفت و فراهم شدن بستر لازم برای سرمایه گذاران شد و افزود: در بخش نخبگان از جوانان خوشنام باید استفاده شود و قوانین محدود کننده توسعه باید اصلاح شوند.

وی با ابراز تاسف از اینکه ۱۷ سال این شهرستان تشکیل شده اما هنوز برخی ادارات مستقر نشده اند گفت: به این دلیل است که شهرستان گلوگاه توسعه پیدا نمی کند، لازم است تا یک ماه آینده ادارات شهرستان باید فعال شوند.

استاندار مازندران با بیان اینکه بدلیل عدم نظارت مدیریتی در روستاهای گلوگاه، جنگل خواری و زمین خواری انجام گرفته است به فرماندار شهرستان دستور قلع و قمع و تخریب ویلاهای غیرمجاز را صادر کرد.


سد گلورد مطالبه جدی ماست

در ادامه نشست غلامرضا شریعتی اندراتی، نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس ضمن تقدیر از استاندار بابت سفر به گلوگاه و دستورات خوب صادر شده گفت: نظام اداری کشور کند و سنتی است و مدیریت انقلابی جهادی باید جا بیفتد و مصوبات سفر استانی مدیران باید پیگیری شود تا شاهد بازگشت امید در بین مردم باشیم.

شریعتی با بیان اینکه سد گلورد مشکل آب سه شهرستان را حل می کند افزود: هیچ دستگاهی حق ایجاد مانع برای این پروژه ندارد چرا که این پروژه برای شرق مازندران بسیار مهم است و آب فاضلاب مازندران در این زمینه اقدامات قابل توجهی در شرق مازندران انجام داده است.

وی از مشارکت بنیاد مستضعفان در انتقال آب بهشهر به گلوگاه خبر داد و تاکید کرد: تکمیل محور گلوگاه - دامغان به عنوان محور ترانزیتی جهت کمک به ایجاد اشتغال در دستور کار قرار گیرد و همچنین مهمترین مشکل گلوگاه اشتغال است که باید سرمایه گذاری و بهره وری از داشته ها مورد توجه قرار گیرد.


اتمام طرح های نیمه تمام در اولویت

در بخش دیگری از نشست شورای اداری شهرستان گلوگاه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران از برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیران در شهرستان و ۱۵ تصمیم خبر داد و گفت: در ناحیه صنعتی گلوگاه ۴ میلیارد و ۲۰۰ تومان اعتبار پیش بینی شد که از ۵۰ قرارداد در این ناحیه ۱۸ قرارداد غیرفعال است، در جلسه تسهیل امروز جهت فعال کردن قراردادها تاکید شد.

حسن خیریانپور بر اتمام و بهره برداری طرح های نیمه تمام بالای ۶۰ درصد تاکید و اظهار کرد: ۱۳ طرح بالای ۶۰ درصد پیشرفت در شهرستان وجود دارد که این ۱۳ واحد بالای ۱۰۰۰ میلیارد و بیش از ۶۰۰ اشتغال ایجاد می کنند که باید منجر به افتتاح تا پایان سال شود.

خیریانپور، از اعطای ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه کشاورزی و ۵۲ میلیارد تومان در حوزه صنعت خبر داد و افزود: ۹۳۷ نفر سهم اشتغال شهرستان گلوگاه است و بالغ بر ۲۰۰۰ شغل در شهرستان گلوگاه ایجاد خواهد شد.


احصا و حل مشکلات شهرستان گلوگاه

وی با بیان اینکه شهر گلوگاه از نظر بافت شهری توسعه نیافته است و نیاز به حمایت دارد تصریح کرد: از منظر ترافیکی مدخل ورودی شهرستان شرایط مناسبی ندارد، کمبود امکانات تفریحی و گردشگری فضای سبز و پارک از دیگر مشکلات این شهرستان است، حداکثر بودجه شهرداری گلوگاه ۱۹ میلیارد و حدود ۲۰ میلیارد تومان بدهی این شهر است که پاسخگوی نیازهای این شهر نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران از اعطای یک دستگاه آتش نشانی پیشرو برای شهر گلوگاه جهت خدمت رسانی در اطفا حریق خبر داد و گفت: ۱۸ برنامه برای توسعه گلوگاه مصوب شد، ۶۰۰ تن قیر به طول ۲.۵ کیلومتر مربع در نظر گرفته شده است و کمربندی شهید سلیمانی به عنوان رینگ شمالی شهر و مسیر پدافند غیرعامل در دستور کار قرار دارد و قیر کافی در اختیار این پروژه قرار می‌گیرد تا تعریض کافی صورت گیرد و آماده بهره برداری شود.

خیریانپور با بیان اینکه شهر گلوگاه با توجه به وجود دریا از پتانسیل خوب و متفاوت برای توسعه گردشگری برخوردار است و باید در این زمینه طرح هعا ارائه شوند افزود: برای شهرک صنعتی نیازمند توسعه و اختصاص زمین توسط سازمان شهرک ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه انتقال آب سد گلورد نیاز جدی شهرستان جهت تامین آب است و اقدامات اولیه انجام شده است که تقاضا جدی ما است گفت: سایت زباله سوز در روستای تیرتاش بصورت دانش بنیان آماده اجراست و نیازمند بهسازی جاده در این محور جهت احداث این سایت زباله سوز هستیم.


منبع : خبر فارسی


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : بسیج نیروها برای بازگشت گلوگاه به قطار توسعه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها