امروز : جمعه 21 مرداد 1401 ساعت : 10:46:41

کد مطلب : 9364 -تاریخ انتشار : سه شنبه 10 خرداد 1401 -ساعت : 11:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن

خدایی: دبیر نگذاشته حاشیه وارد تیم ملی شود/امیدوارم مجبور به تغییر چرخه نشویم

پیشکسوت کشتی آزاد کشورمان گفت: چرخه انتخابی تا اینجا خوب بوده و امیدوارم جایی مجبور نباشیم تا آن را تغییر دهیم.

به گزارش بهشهرما؛ مجید خدایی در خصوص حضور کشتی‌گیران کشورمان در مسابقات رنکینگ‌دار قزاقستان و ارزیابی از شرایط این ورزشکاران اظهارداشت: تیم کشتی بعد از موفقیت خوبی که در مسابقات جهانی 2021 نروژ به دست آورد، با قانون چرخه انتخابی کشتی‌گیرانی که قهرمان کشور شدند در مسابقات آسیایی حاضر شدند و نتیجه خوبی گرفتند.

وی در ادامه افزود: تا اینجای کار فدراسیون و کادر فنی طبق چرخه‌ای که تعریف شده بود، عمل کردند و همین گونه هم ادامه می‌دهند. مسابقات کشتی آزاد جام تختی را در پیش داریم و بعد از آن مرحله نهایی انتخابی تیم ملی انجام می‌شود که امیدواریم همین طور به قوانین عمل شود تا همه راضی باشند. البته تا الان نیز همین ‌گونه بوده است.

سرمربی پیشین تیم ملی آزاد جوانان خاطرنشان کرد: روحیه بچه‌های تیم ملی خوب است و از نظر آمادگی جسمانی در مسابقاتی که شرکت کردند عملکرد خوبی داشتند و منتظر هستیم مسابقات رنکینگ انجام شود. این مسابقات اهمیت زیادی دارد تا کشتی‌گیران امتیاز لازم را کسب کنند و بتوانند در مسابقات جهانی در سیدبندی در قرعه مناسب قرار بگیرند و بتوانند کشور را صاحب مدال کنند.

وی در خصوص تعویق بازی‌های آسیایی هانگژو گفت: خوشبختانه این بازی‌‌ها به تاخیر افتاد، از این لحاظ می‌گویم خوشبختانه چرا که برای کشتی ما بسیار مفید بود و فاصله ۱۰ روزه بین مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی مشکل و دغدغه‌ای را ایجاد کرده بود و این موضوع سخت بود.

خدایی در خصوص اینکه در صورت برگزاری بازی‌های آسیایی برخی از کشتی‌گیران فرصت داشتند که محک بخورند، افزود: این شانس برای برخی از کشتی ‌گیران وجود داشت اما موضوع مهم آسیب‌دیدگی بود و ممکن بود کشتی‌گیرانی که مجبور بودند در هر دو میدان کشتی‌ بگیرند، آسیب ببینند کما اینکه در سال‌های گذشته آقای دبیر و برخی دیگر این آسیب را دیدند.

وی در مورد اینکه اگر بازی‌های آسیایی سال آینده برگزار شود، باز هم نمی‌توانیم تیم اصلی را اعزام کنیم چون ممکن است با مسابقات سهمیه المپیک همزمان باشد، خاطرنشان کرد: هنوز تاریخ دقیق بازی‌های آسیایی اعلام نشده است و امیدوارم با فاصله مناسبی از هم این بازی‌ها و مسابقات جهانی برگزار شوند تا برای کسب سهمیه و حضور در المپیک دچار مشکل نشویم. البته من فکر می‌کنم کادر فنی برنامه‌ریزی مناسبی انجام داده و حضور در مسابقات رنکینگ‌دار هم کمک زیادی می‌کند.

پیشکسوت کشتی آزاد کشورمان در خصوص اینکه آیا دوری حسن یزدانی، زارع و کامران قاسم ‌پور از میادین کار را برای آنها سخت خواهد کرد؟ گفت: مسابقات جهانی نروژ خیلی دور نبوده و بچه‌ها در اردو بودند. الان ریکاوری خوبی شدند به علاوه اینکه مسابقات رنکینگ به سختی مسابقات جهانی نیست که بگوییم این دوری به آنها آسیب می‌زند. حضور در همین مسابقات برای آنها خوب است و آنها را برای مسابقه جهانی آماده‌تر می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا چرخه‌ای که آقای درستکار در نظر گرفته را مناسب می‌دانید، یادآور شد: این چرخه تا اینجای کار خوب بوده و امیدوارم به این چرخه تا آخرین لحظه عمل شود و جایی مجبور نباشیم آن را تغییر دهیم. اگر به این قوانین عمل شود، نتیجه خوبی می‌گیریم و‌ همه راضی خواهند بود.

خدایی در خصوص اینکه یکی از شرایط مهم در هر رشته آرامش ورزشکاران آن رشته است اما احساس می‌شود فدراسیون کشتی با وجود اینکه بودجه بیشتری نسبت به سایر رشته‌ها دارد باز هم بعد از المپیک درگیر حاشیه‌ها بوده است، تصریح کرد: من فکر نمی‌کنم حاشیه زیادی گریبان تیم ملی‌ را گرفته باشد حالا شاید صحبت‌ها و حاشیه‌هایی پیرامون رئیس فدراسیون بوده اما این حاشیه‌ها پشت در تیم ملی مانده و وارد تیم ملی و کشتی‌گیران نشده است. چون حاشیه‌ها مستقیم در ارتباط با کشتی‌گیران نیست، خدشه‌ای وارد نمی‌کند.

سرمربی پیشین تیم ملی آزاد جوانان در مورد مواردی مثل مطرح شدن اعزام شدن و یا اعزام نشدن ملی‌پوشان به بازی‌های آسیایی و همچنین مانع شدن از ورود کشتی‌گیران به کمیسیون ورزشکاران و اینکه این موضوعات در ارتباط با ورزشکاران است،گفت: هر چه حاشیه کمتر باشد به کسب نتیجه بهتر کمک می‌کند اما به هر حال ورزشکار ناگزیر به درگیر شدن با حاشیه‌هاست.‌ ورزشکار هم باید با حاشیه‌ها بجنگد و هم با حریفان و اینها عضو جدایی ناپذیر با ورزش است اما خوشبختانه این امر تا امروز خوب مدیریت شده و خدشه‌ای وارد نکرده است. امیدوارم در زمان باقی مانده تا مسابقات جهانی و المپیک سعی کنیم حواشی را دور کنیم تا قهرمانان با آرامش تمرین کنند. 


منبع : خبرگزاری فارس


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : خدایی: دبیر نگذاشته حاشیه وارد تیم ملی شود/امیدوارم مجبور به تغییر چرخه نشویم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها