امروز : دوشنبه 06 تیر 1401 ساعت : 07:08:47

کد مطلب : 9337 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 04 خرداد 1401 -ساعت : 11:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 تصویب بودجه ۱۴۶ میلیارد تومانی برای شهرداری بهشهر در سال ۱۴۰۱

تصویب بودجه ۱۴۶ میلیارد تومانی برای شهرداری بهشهر در سال ۱۴۰۱

شهردار بهشهر از تصویب بودجه ۱۴۶ میلیارد تومانی برای شهرداری بهشهر در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: امیدواریم با تحقق این بودجه شاهد توسعه بیشتری در بهشهر باشیم.

به گزارش بهشهرما؛ یاسر احمدی در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: بودجه شهرداری بهشهر از ۷۶ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ در سال جاری و در سال ۱۴۰۱ به ۱۴۶ میلیارد تومان افزایش یافته است و همه تلاش ما برای تحقق بودجه و افزایش عمران و آبادانی در بهشهر است.

وی در ادامه با اشاره به توسعه گردشگری در بهشهر افزود: واگذاری ۱۰۰ درصدی سالارتپه انجام شده و در حال عقد قرارداد با پیمانکار هستیم و همچنین عباس‌آباد هم خدمات خوبی توسط شهرداری اجرایی شده و می‌شود و برای صفی‌آباد بهشهر به عنوان مطالبه جدی و دغدغه مردم بهشهر، دوربین نصب شده و دیوارکشی و حصارکشی در دست انجام است تا جداسازی انجام و کار اجرایی شود.

شهردار بهشهر میدان چیت بهشهر را از برنامه‌های مهم در دست اجرای شهرداری دانست و خاطر نشان کرد: این توافق، دو قسمت دارد که تفکیک زمین و تغییر کاربری داریم که در تغییر کاربری باید بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان به شهرداری پرداخت شود و هزینه تمام میدان در ۴ طبقه بنا و میدان و پیاده‌رو ، در برآورد اولیه بیش از ۳۰ میلیارد تومان نیست و لذا اعتبار این میدان چیت و عمارت از اعتبارات داخلی شهرداری و از درون خود طرح تامین می‌شود.

احمدی گفت: آنچه دغدغه ماست بحث اجرا نیست و دغدغه ما روند صدور مجوز است که مصوبه شورا را داریم و منتظر کمیته انطباق فرمانداری و سپس کمیسیون ماده ۵ به ریاست استاندار و یا معاون استاندار هستیم و از داخل شهرستان موافقت‌ها اخذ شده و کمیسیون ماده ۵ باقی مانده و از این طرح تا زمانی که حقوق شهرداری پرداخت نشود؛ مالکین چیت‌سازی هم منتفع نمی‌شوند.

وی افزود: در بخش خدمات شهری، ایجاد پناهگاه سگ‌های ولگرد اجرایی شده و همچنین بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی انجام شده و به دنبال رجکت‌سوز در کمپوست بهشهر و همچنین شهرک پسماند هستیم تا معضل زباله و پسماند در شرق مازندران مرتفع شود.

شهردار بهشهر بیان کرد: ۸۰۰ سطل زباله و ماشین شستشوی سطل زباله در خدمات شهری شهرداری بهشهر وجود دارد و هر شب بین ۷۰ تا ۸۰ سطل شستشو شده و هر ۱۰ روز یکبار تکرار می‌شود و متاسفانه برخی از شهروندان به جای تخلیه زباله در شب این کار را در روز انجام می‌دهند که این انباشت زباله در روز در سطل زباله مشکلات و بوی بد مخصوص به خود را دارد.

احمدی گفت: در راستای انتقال ساختمان اداری شهرداری از پارک ملت، نظر و اعتقاد ما هم همین است و در همین راستا مصوب شده که حتی به شرط اجاره در هر مکانی در خارج از پارک ملت، اجازه انتقال بخش اداری شهرداری را از طرف شورای اسلامی شهر بهشهر داشته باشم و نقل مکان کنیم و این خواسته انتقال از این مکان تاریخی در ما وجود دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر بهشهر هم اظهار کرد: اجرای برنامه جامع شهری از برنامه بلند مدت ماست و همه تلاش ما در این دوره از شورای اسلامی شهر بهشهر براساس برنامه محور بودن است.

سیدمحمد باقری افزود: احداث زیرگذر در پارک ملت بهشهر یکی از طرح‌های شهرداری است که از زیرگذر زمانی دفاع می‌کنیم که مطالعات انجام شده باشد و اینکه مطالعات در دست انجام است، جای قدردانی دارد و اینکه زیرگذر چگونه است باید منتظر مطالعات فنی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی و... باشیم.

وی گفت: کارهای بسیار خوب و ارزشمندی با مصوبه شورای اسلامی و همفکری اعضای شورای شهر بهشهر توسط شهرداری اجرایی شده که باید با تلاش همگانی و کمک شهروندان و فرهنگ‌سازی تلاش شود تا کارهای بیشتری انجام و اجرایی شود.


منبع : خبر فارسی


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : تصویب بودجه ۱۴۶ میلیارد تومانی برای شهرداری بهشهر در سال ۱۴۰۱

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها