امروز : دوشنبه 06 تیر 1401 ساعت : 06:02:11

کد مطلب : 9324 -تاریخ انتشار : شنبه 24 اردیبهشت 1401 -ساعت : 20:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

روسیه: اتحادیه اروپا به اضافه اوکراین مساوی نابودی است

معاون وزیر خارجه روسیه در اظهاراتی خطاب به مقامات اتحادیه اروپا هشدار داد در صورت پیوستن اوکراین به این اتحادیه باید منتظر پایان عمر این اتحادیه باشند.

به گزارش بهشهرما؛ الکساندر گلوشکو معاون وزیر خارجه روسیه هشدار داد تصمیم بروکسل برای آغاز روند الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا به معنای پایان این اتحادیه خواهد بود.

گلوشکو روز جمعه به خبرنگاران گفت: اوکراین مدرن دولتی است که گروه‌های نازی در آن حکومت می‌کنند و ایدئولوژی نازی حاکم است، که با ارزش‌های اروپایی ناسازگار است.

وی گفت: اگر بروکسل چنین ساختار و کشوری را به عضویت خود درآورد، در واقع پایان خود را امضا کرده است چون اتحادیه اروپا بر اساس ارزش‌هایی تشکیل شده است که اساس آن بر خلاف نازیسم است.

این دیپلمات بلندپایه روس همچنین تاکید کرد اگر ناتو نیروها و زیرساخت های هسته ای خود را در مرزهای روسیه مستقر کند، مسکو اقدامات پیشگیرانه مناسبی انجام خواهد داد.

اتحادیه اروپا پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در اواخر فوریه، اقداماتی را برای عضویت کی‌یف در این اتحادیه آغاز کرده است.

دولت ولودیمیر زلنسکی بارها از کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای عضویت این کشور درخواست کرده است.

روسیه در ابتدا گفته بود که با حضور اوکراین در اتحادیه اروپا مخالفت نمی‌کند، زیرا برخلاف ائتلاف ناتو به رهبری آمریکا این یک اتحادیه نظامی نیست.

اما سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه فاش کرد که مسکو موضع خود را در قبال این موضوع تغییر داده است.

لاوروف گفت: رفتار اتحادیه اروپا در طول جنگ روسیه و اوکراین برای ارسال سلاح به کی‌یف نشان داد که این اتحادیه در واقع همان ناتو است و برای گسترش آن اقدام می‌کند.


منبع : خبرگزاری تسنیم


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : روسیه: اتحادیه اروپا به اضافه اوکراین مساوی نابودی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها