امروز : شنبه 12 آذر 1401 ساعت : 05:54:40

کد مطلب : 9322 -تاریخ انتشار : شنبه 24 اردیبهشت 1401 -ساعت : 20:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در راستای حذف محفوظات؛ برنامه درسی دانش‌آموزان بازنگری می‌شود

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی مسئول اصلی حذف محفوظات از برنامه درسی است، گفت: برنامه درسی نیازمند بازنگری و بررسی مجدد است.

به گزارش بهشهرما؛ رهبر معظم انقلاب روز چهارشنبه 21 اردیبهشت در دیدار با جمعی از فرهنگیان با اشاره به محفوظات کتاب‌های درسی گفتند: بعضی مطالب در برنامه درسی کنونی، صرفاً محفوظاتی است که بدون هیچ سودی برای حال یا آینده دانش‌آموزان به ذهن آنها سرازیر می‌شود که باید این موارد شناسایی و از آموزش‌ها حذف شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اختصاص ساعاتی به آموزش‌های مهارتی به‌جای مطالب غیرنافع گفتند: مسائلی همچون سبک زندگی اسلامی، تعاون و همکاری اجتماعی، مطالعه و تحقیق، فعالیت‌های جهادی، مبارزه با آسیبهای اجتماعی و نظم و قانون‌گرایی از جمله مهارت‌هایی است که باید در مدرسه آموزش داده، و از دوران کودکی و نوجوانی در افراد نهادینه شود.

در همین رابطه محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: رهبر انقلاب در دیدار با فرهنگیان تأکید کردند، آموزش و پرورش فرصتی را در اختیار دارد چرا که دانش‌آموزان 12 سال در آموزش و پرورش حضور دارند؛ سن دانش‌آموزی مهم و تأثیرگذار است و دانش‌آموزان آنچه را یاد می‌گیرند تا آخر عمر فراموش نمی‌کنند، با توجه به اینکه تمدن نوین اسلامی مدنظر است بنابراین زیرساخت اصلی تحقق آن نیروی انسانی است.

وی افزود: رهبر انقلاب تأکید داشتند؛ آموزش و پرورش در طول 12 سال حضور دانش‌آموزان در مدارس باید ارزش‌های انقلابی و اسلامی را در دانش‌آموزان نهادینه کند، این موضوع رسالت سنگینی است و با برنامه‌ریزی در حوزه آموزش و پرورش باید به‌صورت ویژه به این موضوع پرداخت.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره تأکید رهبر انقلاب مبنی بر اینکه برخی محتوای برنامه درسی صرفاً محفوظات است و باید حذف شود، متذکر شد: سند تحول بنیادین نیز بر پرهیز از حافظه‌محوری تأکید دارد و تیم وزارت آموزش و پرورش با این رویکرد در راستای کاهش حافظه‌محوری، توجه به مهارت‌های پایه و شایستگی‌های عمومی اقدام خواهد کرد و سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی مسئول اصلی این موضوع است.

وی در یک برنامه رادیویی گفت: جلسه‌ای در وزارت آموزش و پرورش به‌منظور بررسی و اقدام برای حذف محفوظات از برنامه درسی تشکیل شد و براین‌اساس برنامه درسی نیازمند بازنگری و بررسی مجدد است.


منبع : خبرگزاری تسنیم


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : در راستای حذف محفوظات؛ برنامه درسی دانش‌آموزان بازنگری می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها