امروز : شنبه 12 آذر 1401 ساعت : 05:00:08

کد مطلب : 9317 -تاریخ انتشار : شنبه 24 اردیبهشت 1401 -ساعت : 20:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن

افزایش خودکشی در «ناو هواپیمابر جورج واشنگتن» و نگرانی پنتاگون

پنتاگون و قانونگذاران آمریکا به نگرانی خود از افزایش خودکشی بین خدمه ناو «‌یواس‌اس جورج واشنگتن» آمریکا اذعان کردند.

به گزارش بهشهرما؛ افزایش آمار خودکشی بین خدمه ناو هواپیمابر «یواس‌اس جورج واشنگتن» آمریکا موجب نگرانی پنتاگون و قانونگذاران آمریکا شده است.

به نوشته وبگاه «استرایپس»، قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا به تازگی نسبت به خودکشی در ناو یو اس اس جورج واشنگتن و میزان آمادگی نیروی دریایی به طور کلی هشدار دادند. این در حالی است که «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا و مقام ارشد پنتاگون به کاستی‌ها در نحوه اسکان ملوانان اذعان کرد.

لوید آستین به یک هیئت فرعی کمیته مجلس نمایندگان آمریکا گفت که پنتاگون منتظر نتایج دو تحقیق درباره ناو هواپیمابر جورج واشنگتن و چگونگی اسکان ملوانان در آینده پس از مرگ سه خدمه کشتی در کمتر از یک هفته است.

آستین گفت: «مطمئناً مشکلی در آنجا وجود دارد. ما باید کمی بیشتر درک کنیم که مشکل چیست و سپس باید بفهمیم که چه کاری انجام دهیم تا مطمئن شویم که در آینده با این نوع مشکلات مواجه نخواهیم شد.»

«مارسی کاپتور» نماینده ایالت اوهایو، گفت که به شدت نگران است که سرعت کند تعمیرات کشتی باعث ایجاد وضعیت ناامید کننده برای خدمه شده است.

کاپتور گفت: «برای صدها ملوان که به مسکن یا ماشین دسترسی ندارند و در کشتی گیر کرده اند، این زمان واقعاً تضعیف کننده است.»

او گفت که انتظار می‌رفت کار بر تعمیر ناو روی جورج واشنگتن اواخر سال ۲۰۲۱ به پایان برسد، اما اکنون تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت.

آستین نیز این تاخیر را به همه‌گیری ویروس کرونا نسبت داد و گفت که تعمیر یک ناو هواپیمابر اتمی مانند جورج واشنگتن به کار بسیار بسیار پیچیده‌ای نیاز دارد.

نیروی دریایی به بیش از ۲۰۰ ملوان از ناو هواپیمابر اجازه داد تا اوایل این ماه به محل اقامت موقت در یکی دیگر از تاسیسات خدمات محلی منتقل شوند.

کاپتور و چندین قانونگذار دیگر گفتند که نگران هستند نیروی دریایی پول کافی برای بهبود روحیه یا آمادگی برای تهدید فزاینده چین ندارد.

در مجموع، آمار خودکشی در ارتش آمریکا از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی تا پایان سپتامبر ۲۰۲۱ از تعداد نظامیان آمریکایی که از شروع همه‌گیری ویروس کرونا در اثر ابتلا به آن مرده‌اند نیز فراتر رفت به طوریکه وبگاه «یاهو نیوز» نوشت، در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۷۰۱ نظامی آمریکایی دست به خودکشی زدند و این تعداد در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۱ به ۴۷۶ نفر رسیده است.

این در حالی است که از زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا در آمریکا ۸۸۶ نظامی این کشور در اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده‌اند. فقط در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، ۱۶۳ نظامی آمریکایی خودکشی کرده‌اند که ۷۰ نفر از آن‌ها نیروی فعال، ۵۶ نفر نیروی ذخیره و ۳۷ نفر از گارد ملی بوده‌اند.

یاهو نیوز نوشت، طبق گزارش تکان‌دهنده‌ای که تابستان امسال منتشر شده، ۳۰۱۷۷ سرباز و کهنه سرباز آمریکایی که در جنگ‌های این کشور از زمان حملات یازده سپتامبر شرکت کرده بودند در اثر خودکشی مرده‌اند. این در حالی است که در تمام جنگ‌هایی که آمریکایی‌ها از این تاریخ به راه انداخته‌اند، مجموعاً ۷۰۵۷ نظامی آمریکایی کشته شده‌اند.

پیش از این گزارش سالانه وزارت دفاع آمریکا نشان داده بود که نرخ خودکشی میان نظامیان آمریکایی بین ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ نزدیک به ۴۱.۴ درصد افزایش یافته است.


منبع : خبرگزاری فارس


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : افزایش خودکشی در «ناو هواپیمابر جورج واشنگتن» و نگرانی پنتاگون

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها