امروز : دوشنبه 06 تیر 1401 ساعت : 06:50:33

کد مطلب : 9278 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 اردیبهشت 1401 -ساعت : 18:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 کشت قراردادی برنج در ۳ هزار هکتار شالیزار بهشهر

کشت قراردادی برنج در ۳ هزار هکتار شالیزار بهشهر

سه هزار هکتار از شالیزارهای شهرستان بهشهر به کشت قراردادی اختصاص یافت.

به گزارش بهشهرما؛ مدیر جهاد کشاورزی بهشهر با بیان اینکه این شهرستان دارای سطح زیرکشت ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتاری مزارع شالیزاری است، گفت: تاکنون ۸۲۸ نفر کشاورز در سه هزار و ۱۹۰ هکتار از مزارع شالیزاری بهشهر نسبت به انعقاد کشت قراردادی برنج اقدام کردند.

غلامرضا قنبری با بیان اینکه سطح ابلاغی کشت قراردادی برنج این شهرستان سه هرار هکتار است، افزود: انعقاد قرارداد کشت قراردادی برنج در این شهرستان از سطح ایلاغی گذشته و این روند همچنان ادامه دارد.

او گفت: این مدیریت ضمن برگزاری برنامه‌های آموزشی مکرر و شبانه توسط کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی مزایای طرح کشت قراردادی برنج، حمایت‌های دولت و تحویل نهاد‌های لازم با هدف افزایش تولید را به کشاورزان ارائه و در تلاش برای بالا بردن این سطح است.

قنبری برخورداری از تخفیف و استفاده از گزینه‌های متنوع بیمه محصول، سلامت و امنیت غذایی، تنظیم بازار و افزایش محصول برای خودکفایی، نظارت مزارع زیرپوشش توسط کارشناسان، تامین بهای مربوط به کود، سم، بذر و بیمه در زمان انعقاد قرارداد توسط مباشر خرید و کسر هزینه‌های فوق در زمان خرید محصول از کشاورز را از مزایای کشت قراردادی برنج برشمرد.


منبع : خبر فارسی


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : کشت قراردادی برنج در ۳ هزار هکتار شالیزار بهشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها