امروز : دوشنبه 06 تیر 1401 ساعت : 06:36:48

کد مطلب : 9172 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 اردیبهشت 1401 -ساعت : 11:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نایب قهرمانی کاراته کا‌های ناشنوای ایران در المپیک ­

ایران در پایان مسابقات کاراته بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ ناشنوایان برزیل نایب قهرمان شد.

به گزارش بهشهرما؛ کاراته کا‌های ایران در مجموع مردان و زنان در ۲ بخش کاتا (اجرای نمایش) و کومیته (مبارزه) بیست و چهارمین دوره بازی‌های المپیک ناشنوایان به میزبانی برزیل نایب قهرمان شدند.

کاروان کاراته ایران در جدول مدالی رقابت‌ها در مجموع ۲ نشان طلا (میلاد صادق زاده در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم و کومیته تیمی بانوان)، ۲ نشان نقره (زینب حسن پور در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم و بیتا جواهری در وزن به اضافه ۶۸ کیلوگرم) و پنج مدال برنز (کومیته تیمی مردان، مژده مردانی در کاتای انفرادی، حکیمه زکی زاده و سارا ادریا در اوزان منهای ۵۰ کیلوگرم و منهای ۶۸ کیلوگرم و حسین تبرته فراهانی در وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم) از بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ ناشنوایان در برزیل کسب کردند.
اوکراین با هشت مدال طلا، سه نقره و سه برنز قهرمان شد و ونزوئلا با کسب ۲ نشان طلا، یک نقره و هشت برنز در رده سوم قرار گرفت.

­بازی‌های المپیک ناشنوایان برزیل از ۱۱ تا ۲۵ اردیبهشت برگزار می‌شود و کاروان صدای ایران با شعار «موفقیت در سکوت» با ۱۴۰ نفر در رشته‌های فوتبال، والیبال ساحلی، جودو، کشتی آزاد و فرنگی، دوومیدانی، تیراندازی (مردان و زنان)، کاراته (مردان و زنان) و تکواندو (مردان و زنان) در این بازی‌ها شرکت دارد. ورزش ناشنوایان ایران در دوره گذشته این بازی‌ها رتبه هفتم را کسب کرده است.


منبع : خبرگزاری صدا و سیما


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : نایب قهرمانی کاراته کا‌های ناشنوای ایران در المپیک ­

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها