امروز : شنبه 12 آذر 1401 ساعت : 07:01:52

کد مطلب : 9044 -تاریخ انتشار : دوشنبه 23 اسفند 1400 -ساعت : 10:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیشروی ارتش یمن در نزدیکی عربستان سعودی

ارتش یمن در ادامه عملیات خود علیه نیروهای متجاوز وابسته به دولت مستعفی و ائتلاف سعودی چند روستا را در امتداد مرزهای یمن با عربستان آزاد کرد.

به گزارش بهشهرما؛ نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در دولت نجات ملی این کشور بعد از دور کردن خطر محاصره و سقوط شهر حرض، واقع در شمال غرب یمن، آرایش تهاجمی به خود گرفته است.

منابع خبری آگاه و خبرگزاری «یمن پرس» امروز دوشنبه گزارش دادند که این نیروها در ادامه عملیات خود، روستاهای «العذیر، العمریه و مزارع نسیم»، واقع در شمال شرقی شهرستان «میدی» در امتداد منطقه مرزی «جیزان» عربستان را بعد از درگیری‌های شدید با نیروهای وابسته به دولت منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را آزاد و پاکسازی کرده‌اند.

هنوز نیروهای مسلح یمن این پیشروی‌ها را تأیید نکرده است؛ چرا که برحسب عادت، سخنگوی نیروهای مسلح دولت نجات ملی بعد از تکمیل عملیات نظامی جزئیات را منتشر می‌کند.

این پیشروی‌ها بعد از دفاع حملات سنگین نیروهای هادی به شهرستان حرض در استان حجه صورت می‌گیرد که ائتلاف سعودی فکر می‌کرد همانند جبهه مأرب با پوشش هوایی گسترده می‌تواند از شبه نظامیان و نیروهای مزدور خود حمایت کند.

برخی از مناطق استان‌‌های عمران و حجه در شمال غرب یمن در اشغال نیروهای دولت مستعفی است که به دلیل نزدیکی به مرز عربستان مورد حمایت و پشتیبانی لحستیک و نظامی ائتلاف سعودی است.

عربستان سعودی با حمایت از این نیروها تلاش دارد منطقه حائلی بین مرز‌های خود و نیروهای دولت نجات ملی یمن ایجاد کند.


منبع : خبرگزاری تسنیم


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : پیشروی ارتش یمن در نزدیکی عربستان سعودی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها