امروز : شنبه 07 خرداد 1401 ساعت : 05:19:41

کد مطلب : 8505 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 07 بهمن 1400 -ساعت : 19:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تلاش آلمان برای حفاظت از کودکان در فضای مجازی

مجلس آلمان فرودین امسال قانونی را برای حفاظت از کودکان و نوجوانان تصویب کرد که بخشی از آن مربوط به رسانه ها و فضای مجازی است.

به گزارش بهشهرما؛ مجلس آلمان فرودین امسال قانونی را برای حفاظت از کودکان و نوجوانان تصویب کرد که بخشی از آن مربوط به رسانه ها و فضای مجازی است. در عین حال پیچیدگی های این موضوع و دسترسی آسان افراد با سنین پایین به اینترنت، دغدغه مهم کارشناسان امور تربیتی است به خصوص در شرایطی که گردانندگان شبکه های اجتماعی و سایتها در خارج از آلمان و اتحادیه اروپا باشند که در این صورت نظارت بر آنها کار دشواری است.

اینکه کودکان و نوجوانان به چه میزان مقابل آسیب های اینترنتی در امان بمانند البته به نظارت والدین بستگی دارد اما عرضه کنندگان محصولات اینترنتی اعم از بازیها یا محتواهای دیگر باید رتبه بندی سنی را در معرفی محصولاتشان رعایت کنند و چنانچه عرضه کنندگان محتوای مجرمانه داخل آلمان یا حتی اتحادیه اروپا باشند با تذکر و جریمه مواجه می شوند علاوه بر اینکه مرکزی نیز برای تمرکز فعالیت ها در زمینه حمایت از کودکان و نوجوانان در مواجهه با رسانه در آلمان ایجاد می شود.
بر اساس قوانین آلمان شبکه های اجتماعی با بیش از دو میلیون کاربر مثل فیس بوک، نماینده یا دفتری در آلمان دارند که طرف گفتگو با نهادهای ناظر هستند .


منبع : خبرگزاری صدا و سیما


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : تلاش آلمان برای حفاظت از کودکان در فضای مجازی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها