امروز : شنبه 07 خرداد 1401 ساعت : 05:30:50

کد مطلب : 8462 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 06 بهمن 1400 -ساعت : 17:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

سازمان سنجش با سرنوشت داوطلبان بازی نکند

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تاکید کرد: سازمان سنجش تنها با استناد به برخی از احتمالات و یا گزارش‌های مردمی مبنی بر تقلب، نباید با سرنوشت داوطلبان بازی و درخواست آزمون مجدد کند.

به گزارش بهشهرما؛ آقای حسن شجاعی با اشاره به شکایات رسیده به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره سازمان سنجش اظهار داشت: سازمان سنجش برای برخی از دانشجویان که مشغول به تحصیل شده اند و برخی از آن‌ها که در ترم‌های ۲ و ۳ و ۵ در حال تحصیل هستند، درخواست آزمون مجدد کرده است.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس افزود: دلیل این کار از سوی سازمان سنجش، وجود تقلب در آزمونی بوده که در دو سال گذشته این دانش آموزان در آن شرکت کرده اند، در این موضوع کمیسیون اصل ۹۰ با توجه به شکایات واصله ورود داشته است.
آقای شجاعی تصریح کرد: از لحاظ کمیسیون اصل ۹۰ مجلس این کار غیر قانونی بوده و براساس ماده ۱۱ قانون، سازمان سنجش در مورد این داوطلبان می‌تواند ارجاع به هیأت بدوی داشته باشد و با تصمیم این هیأت آزمون مجدد برگزار کند.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: شخصاً با وزیر علوم و رئیس جدید سازمان سنجش در کمیسیون اصل ۹۰ نشستی مشترک برگزار کردیم، براساس توافق صورت گرفته مقرر شد مشکل این دانشجویان حل شود، برای بخشی از آن‌ها که به هیأت بدوی رفته اند در هیأت تجدید نظر مشکل آن‌ها حل و بخشی دیگر که در همین مرحله قرار دارند، قبل از هیأت بدوی مشکل آن‌ها رفع شود.
نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه خاطر نشان کرد: دسته دیگری از دانشجویان وجود دارند که برای آن‌ها حکم هیأت تجدید نظر صادر شده و، چون این روند طی شده است، سازمان سنجش امکان اصلاح موضوع را ندارد، باید دانشجویان به دیوان عدالت اداری شکایت کنند و در آنجا تصمیم هیأت تجدید نظر ابطال شود.
این نماینده مجلس یادآور شد: ما به عنوان کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با دیوان عدالت اداری هماهنگ هستیم تا در آنجا تصمیمی با سرعت و سهل در مورد این دسته از دانشجویان گرفته شود، فقط یک دسته دیگر باقی می‌ماند که عده بسیار قلیلی هستند در مورد آن‌ها تقلب قطعی و ابزار تقلب از آن‌ها گرفته و صورتجلسه شده است که طبیعتاً مطابق با تصمیم هیأت بدوی و تجدید نظر با آن‌ها برخورد خواهد شد.
آقای شجاعی درباره افرادی که قبول شده اند، ثبت نام کردند و یا ترم آن‌ها آغاز نشده، اما قبولی آن‌ها را سازمان سنجش نمی‌پذیرد، گفت: سازمان سنجش، چون عنوان داوطلب بر آن‌ها صادق است باید قانونا آن‌ها را به هیأت بدوی ارجاع دهد، ما درخواستی که از رئیس سازمان سنجش داشته ایم این بود که فقط در مواردی که تقلب صورت گرفته به قطعیت می‌رسد، اقدام کنند، درغیر این صورت به صرف برخی از احتمالات و محاسبات ریاضی و یا گزارشات مردمی رسیده نباید با سرنوشت داوطلبان بازی شود.


منبع : خبرگزاری صدا و سیما


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : سازمان سنجش با سرنوشت داوطلبان بازی نکند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها