امروز : جمعه 08 مهر 1401 ساعت : 06:56:02

کد مطلب : 8408 -تاریخ انتشار : سه شنبه 05 بهمن 1400 -ساعت : 11:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دیدار مشاور امنیتی بایدن با سفرای امارات و عربستان سعودی

مشاور امنیت ملی کاخ سفید طی دیدار با سفرای امارات عربی متحده و عربستان سعودی، ضمن تاکید بر تعهد واشنگتن به امنیت این دو کشور، درباره عملیات‌های اخیر نیروهای یمنی علیه ابوظبی صحبت کرد.

به گزارش بهشهرما؛ «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید شامگاه دوشنبه با «یوسف العتیبه» سفیر امارات عربی متحده و «ریما بنت بندر آل سعود» سفیر عربستان سعودی در واشنگتن دیدار کرد.

طبق بیانیه منتشر شده توسط کاخ سفید، این دیدار برای صحبت در مورد عملیات‌های موفق اخیر نیروهای مسلح و کمیته‌های مردمی یمن علیه اهداف نظامی در امارات و عربستان سعودی انجام شد.

در این بیانیه آمده است: «این دوسفیر و سالیوان در مورد تلاش‌های مشترک برای پاسخگو کردن حوثی‌ها گفتگو کردند. سالیوان بر تعهد ایالات متحده به امنیت امارات و عربستان سعودی که ده‌ها هزار شهروند آمریکایی در آنجا زندگی و کار می‌کنند، تاکید کرد».

مشاور امنیت ملی کاخ سفید با اشاره به تلاش‌های سازمان ملل برای پایان دادن به جنگ در یمن از طریق یک فرآیند سیاسی، بر اهمیت پایبندی همه طرف‌های درگیر به تعهدات خود تحت قوانین بین‌المللی بشردوستانه تأکید کرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن جزئیات عملیات روز دوشنبه علیه ابوظبی و عربستان سعودی با عنوان «اعصار الیمن ۲» (طوفان یمن ۲) را که با موشک بالستیک «ذوالفقار» و پهپاد «صماد» انجام شد، اعلام کرد. (جزئیات بیشتر)

این دومین عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به ابوظبی طی یک هفته اخیر است؛ عملیات‌هایی که پس از هشدارهای مکرر صنعاء به امارات مبنی بر لزوم توقف تعرض به یمن انجام می‌شود.


منبع : خبرگزاری فارس


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : دیدار مشاور امنیتی بایدن با سفرای امارات و عربستان سعودی

*

*