امروز : جمعه 08 مهر 1401 ساعت : 06:04:17

کد مطلب : 8290 -تاریخ انتشار : یکشنبه 03 بهمن 1400 -ساعت : 15:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بازدید شبانه دادستان تهران از بازداشتگاه پلیس آگاهی

دادستان عمومی و انقلاب تهران شبانه از بازداشتگاه پلیس آگاهی ناجا بازدید کرد.

به گزارش بهشهرما؛ علی صالحی شب گذشته به همراه تعدادی از معاونان خود از بازداشتگاه پلیس آگاهی تهران بزرگ بازدید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران در جریان این بازدید اظهار کرد: بررسی وضعیت بازداشتی‌ها از حیث ضرورت و مدت بازداشت توسط مقام بازداشت کننده و حصول اطمینان از صحت بازپرسی از جنبه رعایت تشریفات قانونی از جمله اهداف این بازدید سرزده بود.


وی همچنین یکی دیگر از اهداف این بازدید را نظارت بر رعایت حقوق شهروندی متهمان عنوان کرد و افزود: بر این اساس موضوعاتی، چون وضعیت رعایت حقوق متهمان از منظر شرایط محل نگهداری، مسائل بهداشتی و اطمینان از صحت و سلامتی بازداشتی‌ها و همچنین دسترسی متهمان به خانواده و وکلایشان به دقت مورد بررسی قرار گرفت.

صالحی با اشاره به تأکیدات رییس قوه قضاییه در خصوص رعایت حقوق متهمان و افراد احضار و بازداشت شده، لزوم توجه به کرامت انسانی متهمان از جانب مسئولین مربوطه را بسیار مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: باید با اتخاذ تدابیر مناسب، شرایط به گونه‌ای فراهم شود تا هیچ گونه آسیب و لطمه‌ای به حیثیت متهمین و خانواده آن‌ها وارد نشود.

وی در ادامه، ضمن اطلاع از وضعیت رسیدگی به درخواست‌های مراجعان و روند بررسی پرونده ها، بر ضرورت تسریع در روند رسیدگی‌ها و رعایت مفاد قانون در انجام امور محوله تأکید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران در پایان بر لزوم استمرار بازدید مسئولان قضایی از زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها نیز تأکید کرد و این موضوع را در جهت شناسایی سریع نواقص و کاستی‌ها و حل و فصل فوری مشکلات بسیار حائز اهمیت عنوان نمود.
گفتنی است؛ در جریان این بازدید، دادستان تهران در ملاقات چهره به چهره با متهمان بازداشتی ضمن استماع درخواست هایشان، دستورات لازم را برای رسیدگی به مطالبات و مشکلات آن‌ها صادر کرد.


منبع : خبرگزاری صدا و سیما


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : بازدید شبانه دادستان تهران از بازداشتگاه پلیس آگاهی

*

*