امروز : جمعه 08 مهر 1401 ساعت : 06:11:42

کد مطلب : 7606 -تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آذر 1400 -ساعت : 22:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ریاض فردا میزبان نشست شورای همکاری خلیج فارس/ پیام امیر قطر برای ملک سلمان

منابع خبری از برگزاری نشست آتی سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در ریاض خبر دادند.

به گزارش بهشهرما؛ نشست مقدماتی وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در دبیرخانه آن در ریاض به‌ریاست «فیصل بن فرحان بن عبدالله» وزیر خارجه عربستان و با حضور «نایف فلاح مبارک الحجرف» دبیرکل شورا برگزار شد.

فیصل بن فرحان آل‌سعود روز یکشنبه با «سامح شکری» همتای مصری، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس و وزرای کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نشستی را در ریاض برگزار کرد.

وزیر خارجه عربستان سعودی پس از این نشست در یک کنفرانس خبری اعلام کرد، نشست آتی شورای همکاری خلیج فارس قرار است 14 دسامبر در ریاض برگزار شود که در این نشست چندین موضوع از جمله امنیت منطقه بررسی خواهد شد.

فیصل بن فرحان تأکید کرد که هماهنگی بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با مصر اصل اساسی برای ثبات منطقه است و نشست آتی شورای همکاری نیز در زمان حساس برگزار می‌شود که در آن چندین موضوع مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

الحجرف در این نشست اظهار کرد: وزرای خارجه اعلام کرده‌اند که نشست آتی شورا ادامه نشست‌های قبلی سران آن در دهه‌های گذشته خواهد بود، همچنین آنها نسبت به تقویت همکاری‌ها در تمامی زمینه‌ها ابراز امیدواری کرده‌اند.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در ادامه افزود: در این نشست درباره مسائل مختلفی از جمله اقدامات انجام‌شده در چارچوب تحقق همکاری در روند اقدام مشترک و پیشنهادات ارائه‌شده گفتگو شد.

شکری نیز در نشست وزرای خارجه کشورهای عربی بر تقویت روابط و هماهنگی برای مقابله با چالش‌های موجود در منطقه تأکید کرد و گفت: امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس بخشی از امنیت مصر است.

وزرای خارجه نیز در این نشست بر تداوم رایزنی و هماهنگی بین شورای همکاری خلیج فارس و مصر به‌منظور تقویت ثبات منطقه تأکید کردند.

«سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان نیز پیام مکتوبی از سوی «تمیم بن حمد آل‌ثانی» امیر قطر دریافت کرد.

در این نامه که توسط «بندر بن محمد العطیه» سفیر قطر در عربستان در ساختمان وزارت خارجه در شهر ریاض به «ولید بن عبدالکریم الخلیجی» معاون وزیر خارجه عربستان تحویل داده شد، بر روابط مستحکم دوجانبه موجود میان دو کشور و ملت و راه‌های حمایت و تقویت آنها در تمامی زمینه‌ها و سطوح تأکید شد.


منبع : خبرگزاری تسنیم


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : ریاض فردا میزبان نشست شورای همکاری خلیج فارس/ پیام امیر قطر برای ملک سلمان

*

*