امروز : شنبه 09 بهمن 1400 ساعت : 14:48:57

کد مطلب : 6126 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 آذر 1400 -ساعت : 20:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نامه پر حاشیه خاندوزی برای افزایش حقوق کارکنان وزارت اقتصاد

وزیر اقتصاد درنامه‌ای به رئیس سازمان امور استخدامی کشور خواستار افزایش پرداختی به کارکنان وزارت اقتصاد و ادارات وابسته در قالب فوق العاده‌های ویژه و خاص شد.

به گزارش بهشهرما؛ بر اساس تصویری که از نامه وزیر اقتصاد در رسانه‌ها منتشر شده آقای احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای از میثم لطیفی رئیس سازمان امور استخدامی کشور درخواست کرده است که حقوق کارکنان وزارت اقتصاد و ادارات وابسته افزایش یابد.

در این نامه به نقش ویژه وزارت اقتصاد و امور دارایی در فرماندهی اقتصادی و مالی کشور به ویژه در شرایط اقتصادی فعلی برای گذر از تحریم‌ها اشاره شده است.

بر اساس این نامه، وزیر اقتصاد به پایین بودن رتبه بندی و احکام ریالی کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارایی در مقایسه با سایر دستگاه‌های مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری اشاره و پیشنهاد افزایش برخی ردیف‌های احکام حقوق کارکنان آن وزارت خانه را مطرح نموده است.

بر این اساس پیشنهاد‌های وزیر اقتصاد عبارت است از:

۱_ افزایش فوق العاده ویژه موضوع بند (۱۰) ماده ۶۸ قانون خدمات مدیریت کشوری تا سقف تعیین شده (۵۰ درصد) برای مشاغل مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی شامل ستاد و واحد‌های تابعه آن.

۲_ تسری برقراری فوق العاده خاص به مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی شامل ستاد و واحد‌های تابعه و وابسته آن مشابه برخی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دیگر (سازمان پزشکی قانونی، سازمان انتقال خون و …).

اما بر اساس این گزارش برخی کارشناسان و نمایندگان مجلس بر این عقیده اند که انتشار اینگونه درخواست‌ها از سوی وزیر اقتصاد، در این شرایط اقتصادی و معیشتی مردم اقدام درستی نیست و یک مسابقه برای افزایش حقوق شکل خواهد گرفت و همچنین با توجه به کسری بودجه‌ای که در دولت وجود دارد این اقدام منطقی به نظر نمیرسد.


منبع : خبرگزاری صدا و سیما


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : نامه پر حاشیه خاندوزی برای افزایش حقوق کارکنان وزارت اقتصاد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها