امروز : شنبه 09 بهمن 1400 ساعت : 14:18:40

کد مطلب : 6112 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 آذر 1400 -ساعت : 19:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اهدای مدال طلای جهانی محراب عنایتی به خانواده شهید بذرگری

قهرمان جهان در رشته کاراته، مدال طلای رقابت‌های جهانی خود را به خانواده شهید سرلشکر سید قربان بذرگری از شهدای ارتش اهدا کرد.

به گزارش بهشهرما؛  به نقل از روابط عمومی ارتش، محراب عنایتی قهرمان جهان در رشته کاراته، در حاشیه برگزاری مراسم شب خاطره ارتش جمهوری اسلامی ایران که شامگاه چهارشنبه، با حضور امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، سردار سرتیپ پاسدار فضلی جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه، امیر سرتیپ آراسته رئیس هیئت معارف جنگ سپهبد شهید صیاد شیرازی، دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش و سپاه و دیگر مسئولان برگزار شد، مدال طلای رقابت‌های جهانی کاراته خود را به خانواده شهید سرلشکر سید قربان بذرگری از شهدای نیروی زمینی ارتش، اهدا کرد.
محراب عنایتی گفت: باعث افتخار است که تنها مدال جهانی خود را که با تلاش‌ها و زحمات فراوان کسب کرده و موجب اهتزاز پرچم مقدس ایران اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی شدم، به خانواده شهید بذرگری از شهدای مفقودالاثر و مفقودالجسد ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیم می‌کنم.
همسر شهید بذرگری نیز با بیان اینکه شهدا قهرمانانی هستند که در میدان حق علیه باطل جنگیدند و افتخار آفرینی کردند، از این اقدام تحسین برانگیز و منش پهلوانی محراب عنایتی قدردانی کرد.
در ادامه این مراسم، به پاس اقدام جوانمردانه محراب عنایتی، سازمان بسیج ورزشکاران، مدال جوانمردی و مرام پهلوانی را به وی اهدا کرد؛ بنابراین گزارش، شهید سید قربان بذرگری، دهم خرداد سال ۱۳۴۱ در روستای اسفاران از توابع شهرستان طالقان استان البرز دیده به جهان گشود.
این شهید والا مقام از افسران لشکر ۵۸ ذوالفقار نیروی زمینی ارتش بود که سی و یکم تیرماه سال ۱۳۶۷ در نبردی شجاعانه در خط مقدم ایستادگی کرد و در حالی که مجروح شده بود به اسارت دشمن بعثی در آمد و زیر شدیدترین شکنجه‌ها به مقام شامخ شهادت نایل آمد و تا امروز پیکر مطهر ایشان پیدا نشده و جزو شهدای مفقودالاثر و مفقودالجسد ایران اسلامی است.


منبع : خبرگزاری صدا و سیما


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : اهدای مدال طلای جهانی محراب عنایتی به خانواده شهید بذرگری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها