امروز : شنبه 09 بهمن 1400 ساعت : 14:15:14

کد مطلب : 3746 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 آبان 1400 -ساعت : 15:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سیاست "افزایش جمعیت" بدون طرح‌های تشویقی شعار است

حجت الاسلام رفیعی با انتقاد از عملکرد دولت‌های در راستای تحقق سیاست افزایش جمعیت می‌گوید آقایان دولتی اگر نگران کاهش جمعیت هستید، طرح تشویقی بگذارید.

به گزارش بهشهرما؛ حجت‌الاسلام رفیعی در یک برنامه اینستاگرامی با اشاره به اینکه "افزایش جمعیت" با تسبیح دست گرفتن و شعار محقق نمی‌‌شود، گفت: راهکارهایی که دولت می‌تواند در راستای تحقق این شعار پیش گیرد باید متنوع باشد. فرزندآوری فرع بر ازدواج است. در حال حاضر یازده، دوازده میلیون مجرد در کشور وجود دارد. سن ازدواج بالا رفته است. طرح‌های تشویقی برای ازدواج و وقف برای ازدواج از مهم‌ترین راهکارهاست.

وی با تأکید بر اینکه دولت باید برای سیاست افزایش جمعیت طرح‌های تشویقی داشته باشد، گفت: آقایان دولتی اگر نگران کاهش جمعیت هستید، طرح تشویقی بگذارید؛ مثلاً‌ اگر خانواده‌ای سه چهار فرزند آورد، سربازی مرد را حذف کنید و یا سربازی را به یک سال برسانید. نکته دیگر اینکه به آنها که فرزند زیادی دارند، سهمیه دانشگاهی بدهید. همچنان که به خانواده‌های جانباز امتیاز می‌دهیم ــ که حقشان هم است ــ برای مردی که سه فرزند دارد و قصد ورود به دانشگاه دارد یک سهمیه اختصاص دهید.

رفیعی ادامه داد: 4ـ پرداخت هزینه آینده فرزندان از دیگر ایده‌ها برای سیاست افزایش جمعیت است؛ مثلاً حسابی به نام حساب آتیه برای فرزندان در نظر بگیرید. متأسفانه برخی دولت‌ها در گذشته قول آن را دادند، اما عمل نکردند. یا هزینه بارداری و زایمان را دولت پرداخت کند و اعلام دارد فرزند سوم یا چهارم مجانی به دنیا می‌آید.

لازم به ذکر است اینستاگرام این برنامه را حین اجرا از دسترس خارج کرد. 


منبع : خبرگزاری تسنیم


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : سیاست "افزایش جمعیت" بدون طرح‌های تشویقی شعار است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها