امروز : شنبه 09 بهمن 1400 ساعت : 14:53:05

کد مطلب : 3596 -تاریخ انتشار : یکشنبه 09 آبان 1400 -ساعت : 12:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن

صرفه‌جویی ارزی ۲۰۰ هزار دلاری با تولید فرستنده "ایران‌ساخت"

یک شرکت دانش‌بنیان با تولید و ارتقای فرستنده‌های ارتباطات ماهواره‌ای، توانسته است نیاز داخل را تا حدود زیادی پوشش دهد. ضمن آن که با تولید بومی این محصول، چیزی بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار در سال، صرفه‌جویی ارزی برای کشور رقم خورده است.

به گزارش بهشهرما؛ یک شرکت دانش‌بنیان با تولید و ارتقای فرستنده‌های ارتباطات ماهواره‌ای، توانسته است نیاز داخل را تا حدود زیادی پوشش دهد.

"علی خبردوست" مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: محصول دانش‌بنیانی که ما تولید کرده‌­ایم، یک فرستنده تصویری است که کار انتقال تصویر و انتقال دیتا را انجام می‌دهد. عمده کاربرد این محصول، در ارتباطات ماهواره‌ای است هر چند که کاربرد ارتباطات زمینی را هم دارد. موارد مصرف این محصول علاوه بر صداوسیما، مجموعه‌هایی است که روی انتقال تصویر از طریق پرنده‌های بدون سرنشین فعالیت می‌کنند.

سیستم تولید این محصول به ترتیبی است که ابتدا از طرف مشتری تعریف می‌شود، سپس متناسب با این تعریف و بررسی جزییات، طراحی و تولید می‌شود؛ پس از آزمایش و کیفیت‌سنجی، محصول نهایی به مشتری ارائه می‌شود.

این محصول ایران ساخت، به لحاظ کیفی و ساختار، "هم‌تراز" نمونه‌های باکیفیت خارجی است. از نظر قیمت نیز بسیار کمتر از آن نمونه‌ها تعریف می‌شود چون که آن محصولات خارجی، برای مالکیت معنوی کارشان، هزینه‌های گزافی را دریافت می‌کنند.

با این حال در شرایط حاضر و با راه افتادن تولید این محصول ایران‌ساخت، از حجم واردات محصولاتی از این دست بسیار کاسته شده و به دلیل نیاز داخل که با محصول بومی جبران شده، تنها تعداد اندکی از نمونه‌های خارجی آن وارد می‌شود.

تعداد افراد شاغل برای تولید و عرضه این محصول، 8 متخصص به صورت مستقیم و 20 نیروی انسانی نیز به صوت غیرمستقیم است؛ ضمن آن که با تولید بومی این محصول، چیزی بین 150 تا 200 هزار دلار در سال، صرفه‌جویی ارزی برای کشور رقم خورده است.


منبع : خبرگزاری تسنیم


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : صرفه‌جویی ارزی ۲۰۰ هزار دلاری با تولید فرستنده "ایران‌ساخت"

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها