امروز : شنبه 09 بهمن 1400 ساعت : 14:29:35

کد مطلب : 3550 -تاریخ انتشار : شنبه 08 آبان 1400 -ساعت : 20:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه مطرح کرد

اعتراض مسکو به دخالت واشنگتن، در قانون رسانه‌های روسیه

مسکو به دخالت واشنگتن در قانون رسانه‌ها در روسیه واکنش نشان داد.

به گزارش بهشهرما؛ به نقل از تلویزیون الاخباریه سوریه، روسیه در واکنش به انتقاد آمریکا از مسکو در خصوص قانون رسانه ها، انتقادات از این قانون را کم اهمیت دانست و تأکید کرد نمی‌پذیرد که کشور‌های دیگر درباره قوانین داخلی این کشور بحث کنند.
دمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در واکنش به بیانیه آزادی رسانه‌ها که در پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شده و از قانون ویژه روسیه درباره خبرگزاری‌های خارجی انتقاد کرده است، تأکید کرد کشورش قصد ندارد درباره قوانین داخلی اش با کسی بحث کند و هرگز به انتقادات کشور‌های دیگر به قانون رسانه‌ها درباره خبرگزاری‌های خارجی نیز گوش نخواهد کرد.
پسکوف افزود: ما برای گوش دادن به چنین انتقاداتی آمادگی نداریم. این قوانین داخلی ماست و قصد نداریم با کسی درباره آن‌ها بحث کنیم.
مجلس دومای روسیه هشتم دسامبر سال گذشته میلادی پیش نویس قانونی را تصویب کرد که به افراد و انجمن‌های عمومی که به عنوان یک تشکل قانونی ثبت نشده اند اجازه داد به عنوان خبرگزاری‌های خارجی به رسمیت شناخته شوند.
مجلس روسیه همچنین استفاده از آنچه را که در رسانه‌ها «وضع نماینده خبرگزاری‌های خارجی» نامیده می‌شود و از سال ۲۰۱۷ میلادی از کشور‌ها یا سازمان‌های خارجی در روسیه کمک دریافت می‌کنند، آغاز کرده است.
اصلاحاتی که در «وضع نمایندگان رسانه‌های خارجی» ایجاد شده است واکنش اجباری به محدودیت‌هایی است که رسانه‌های روسی را در آمریکا هدف قرار داده است.


منبع : خبرگزاری صدا و سیما


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : اعتراض مسکو به دخالت واشنگتن، در قانون رسانه‌های روسیه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها