امروز : شنبه 06 آذر 1400 ساعت : 03:36:50

کد مطلب : 3296 -تاریخ انتشار : شنبه 01 آبان 1400 -ساعت : 17:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کتاب‌های کمک درسی، تحمیل هزینه مازاد به خانواده‌ها

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: کتاب‌های کمک درسی، هزینه‌هایی مازاد به خانواده‌ها تحمیل می‌کند.

به گزارش بهشهرما؛ آقای سید محمد مولوی  با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصادی و در ایام کرونایی خانواده‌ها مجبور به صرف هزینه‌های مضاعف برای آموزش فرزندان خود هستند، افزود: وزارت آموزش و پرورش چندین بار اعلام کرده است که اجباری در استفاده از کتاب‌های کمک درسی وجود ندارد.
وی گفت: بنابراین به عنوان یک مطالبه از وزارت آموزش و پرورش می‌خواهیم که به طور جدی وارد این قضیه شود و به تحمیل هزینه‌های اضافه به خانواده‌ها پایان دهد.
نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: اصل تدریس براساس کتب درسی است و بهترین کسی که می‌تواند در این باره کمک کند معلم کلاس است.
وی با اشاره به تاکید قانون اساسی بر رایگان بودن آموزش عمومی گفت: حتی برای دروه‌های ابتدایی و متوسطه ما می‌توانستیم کتب درسی را به طور رایگان در اختیار دانش آموزش قرار دهیم.
آقای مولوی افزود: الان نه تنها این اتفاق نیفتاده است بلکه کتب متعددی با هدف ایجاد رقابت کاذب به دانش آموزان معرفی می‌شود.
وی گفت: این موضوع در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیگیری و از وزیر جدید آموزش و پرورش خواسته خواهد شد تا برای حل آن ورود پیدا کند.
نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مصوبه مجلس برای حذف کنکور گفت: امیدواریم با اجرای این مصوبه هزینه‌های کنکور و موسسات آموزشی که برای رقابت به خانواده‌ها تحمیل می‌شود، پایان یابد.


منبع : خبرگزاری صدا و سیما


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : کتاب‌های کمک درسی، تحمیل هزینه مازاد به خانواده‌ها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها