امروز : شنبه 06 آذر 1400 ساعت : 03:22:34

کد مطلب : 3291 -تاریخ انتشار : شنبه 01 آبان 1400 -ساعت : 16:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پس از ۵ سال وقفه

آغاز صادرات کاغذ از شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران

صادرات ماهانه ۴ هزار تن کاغذ از شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران به مقصد ترکیه آغاز شده است.

به گزارش بهشهرما؛ مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران گفت: پس از ۵ سال وقفه در صادرات، شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران از امروز ماهانه ۴ هزار تن کاغذ به کشور ترکیه صادر می‌کند.

صفریان با بیان اینکه تفاهم نامه صادراتی با کشور ترکیه با یورو معامله شده است، افزود: شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران در حال برگشت به دوران اوج و طلایی خودش است و در صورت ادامه حمایت‌ها صادرات هم افزایش می‌یابد.

او ادامه داد: جلسه با مسئولان وزارت آموزش و پرورش، منجر به تفاهم نامه‌ای شد که درخواست ۴۰ هزار تن کاغذ تحریر کردند و به آن‌ها قول دادیم که اگر قرارداد را به موقع ببندند کل ظرفیت خط تولید یک کارخانه را در اختیار کاغذ درسی بگذاریم.

مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران با بیان اینکه با منعقد شدن این تفاهم نامه آموزش و پرورش دغدغه و نگرانی در زمینه چاپ کتب درسی نداشته باشد، گفت: ما با تولید سالانه ۹۰ هزار تن کاغذ می‌توانیم همه نیاز‌های آموزش و پرورش را تامین کنیم.

صفریان افزود: ۲۰ هزار تن کاغذ از ابتدای پارسال تا پایان شهریور در این کارخانه تولید شد و در مدت مشابه امسال میزان تئلید با افزایش ۵/۲ برابری به ۵۰ هزار تن رسید.

او با بیان اینکه شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران با ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری احداث شد و برای تولید بیشتر نیاز به چوب دارد، گفت: باید با سازمان جنگل‌ها تفاهم نامه‌ای منعقد کنیم تا از شکسته افتاده‌های جنگل استفاده کنیم و در کنار آن با حمایت‌های ملی بتوانیم چوب‌های خارجی را هم وارد کنیم.


منبع : خبرگزاری صدا و سیما


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : آغاز صادرات کاغذ از شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها