امروز : شنبه 06 آذر 1400 ساعت : 02:55:59

کد مطلب : 2428 -تاریخ انتشار : شنبه 17 مهر 1400 -ساعت : 12:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن

موفقیت دانشگاه شهرکرد در جدیدترین رتبه‌بندی موضوعی تایمز۲۰۲۲

دانشگاه شهرکرد در جدیدترین رتبه‌بندی موضوعی تایمز۲۰۲۲ در سه حوزه علوم مهندسی، علوم فیزیک و علوم زیستی خوش درخشید.

به گزارش بهشهرما؛ به نقل از دفتر همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه شهرکرد، در جدیدترین رتبه‌بندی موضوعی تایمز در سه حوزه علوم مهندسی، علوم فیزیک و علوم زیستی، دانشگاه شهرکرد به ترتیب جایگاه ۵۰۰-۴۰۱، ۸۰۰-۶۰۱ و ۸۰۰-۶۰۱ را کسب کرد.

در حوزه علوم مهندسی، دانشگاه شهرکرد از میان یک هزار و ۱۸۸ دانشگاه در بازه رتبه‌ای ۵۰۰-۴۰۱ دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفت و در میان ۴۱ دانشگاه ایرانی حاضر در این رتبه بندی موضوعی، رتبه ۱۴ را به دست آورد.

در حوزه علوم فیزیکی، دانشگاه شهرکرد از میان یکهزار و ۲۷۷ دانشگاه در رتبه ۸۰۰-۶۰۱ دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفت و در میان ۴۰ دانشگاه ایرانی حاضر در این رتبه بندی موضوعی، رتبه ۱۷ را به دست آورد.

در حوزه علوم زیستی، دانشگاه شهرکرد از میان ۹۷۲ دانشگاه در بازه رتبه‌ای ۸۰۰-۶۰۱ دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفت و در میان ۲۰ دانشگاه ایرانی حاضر در این رتبه بندی موضوعی، رتبه ۸ را به دست آورد.

رتبه‌بندی‌موضوعی دانشگاه‌های جهان توسط تایمز در ۱۱ حوزه موضوعی، شامل هنر و علوم انسانی، علوم مهندسی و فناوری (مهندسی عمومی، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک و هوافضا، مهندسی عمران و مهندسی شیمی)، علوم کامپیوتر، علوم بالینی، بهداشت، روانشناسی، علوم زیستی (علوم زیستی، علوم دامپزشکی، کشاورزی و جنگلداری و علوم ورزشی)، تجارت و اقتصاد، آموزش، حقوق، علوم فیزیکی (شیمی، فیزیک و نجوم، علوم زمین و دریا، ریاضیات و آمار، زمین شناسی) و علوم اجتماعی انجام می‌شود.

وزن هر معیار در رتبه بندی موضوعی شامل آموزش ۳۰ درصد، پژوهش ۳۰ درصد، استناد ۳۰ درصد، بین الملل ۷.۵ درصد و درآمد ۲.۵ درصد است.


منبع : خبرگزاری صدا و سیما


لینک کوتاه مطلب :نظر شما در مورد : موفقیت دانشگاه شهرکرد در جدیدترین رتبه‌بندی موضوعی تایمز۲۰۲۲

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها